Şirketinizdeki Rakamların Efendisi Olun!

19 Kasım Cumartesi

11.00-13.00 (Ücretli)

Şirketinizin Finansal Kontrol Panelini Kurun, Şirketinizdeki Rakamların Efendisi Olun!

Bu workshopta Şirketinizde hangi rakamları, nasıl takip etmeniz gerektiğini, bir Patronun bilmesi gereken temel finansal bilgileri en kolay ve akılda kalıcı şekilde, örneklerle anlayacaksınız.

İşletme Koçunuzun mikro işletmelerden, dev sanayi şirketlerine kadar 20 yılı aşkın sürede biriktirdiği deneyimleriyle geliştirilen örnekler, Patronlar için hap şeklinde aktarılıyor olacak.

İşletme Koçunuzun mikro işletmelerden, dev sanayi şirketlerine kadar 20 yılı aşkın sürede biriktirdiği deneyimleriyle geliştirilen örnekler, Patronlar için hap şeklinde aktarılıyor olacak.

Bu workshopa kimler katılmalı?

İşletme sahipleri

Şirket kurmak isteyen finans bilmeyen girişimciler

Finans ve muhasebe bilgisi kısıtlı olan yöneticiler

Neler Öğreneceksiniz?

Bütçe ve raporlama kriterleri

Nakit açığına sebep olan döngü

Temel bilanço analizi patrona ne söyler?

Hangi temel performans göstergelerini takip etmelisiniz?

Nakit Akış Tablosu ve işinizde nasıl dikkate almanız gerektiği

Nakit açığına maruz kalmamak ve/veya azaltmak için stratejiler neler?

Temel gelir gider tablosu analizi (sabit/değişken giderler, başa baş noktası). Hangi rakamlara odaklanmalısınız?

Katılanlar Neler Söyledi?

Şirketimin değerine dair bir beklentim vardı. Bugün öğrendiklerimle aslında şirket değerimi artırmak adına nelere odaklanmam gerektiğin konusunda daha net fikrim oldu.

Mühendislik firmam var ve işimde teknik olarak çok iyiyim. Ayrıca bir üniversitenin işletme yüksek lisans programını tamamladım. Bununla birlikte teorik bilginin uygulamadaki boyutunu bu kadar entegre bir eğitimle almış olmak benim için büyük fark yarattı. Bilmek yetmiyor, yapmak önemli. Nasıl yapılacağına dair birçok kazanımım oldu bugün.

Kurumsal bir firmada uzun yıllar yöneticilik geçmişim var. Geçtiğimiz yıl kendi işimi kurmaya karar verdim ve bu zamana kadar bir parçası olarak içinde olduğum muhasebe, bütçe ve raporlama konularında aslında büyük resmi görmekten ne kadar uzak olduğumu anladım bugün aldığım eğitim sonunda. İlk işim bir bütçe hazırlamak ve ekibime bu bütçeye göre hedeflerle yönetmek üzere aksiyon almak olacak.

40 yıllık bir işletme sahibiyim. Satış ve pazarlama kökenliyim ve hep sahada olmaya ve satışa odaklıydım. Muhasebe, finans ve raporlamayı tamamen yöneticilerime ve muhasebecime bıraktım. Bununla birlikte bu konuları terk etmiş olduğumu, yüzleşmemin ne derece önemli olduğunu ve bir işletme sahibi olarak kontrol etmem gereken temel bilgileri edinebileceğimi gördüm. Satmak yönetmenin sadece bir parçası, parayı toplamak, biriktirmek ve harcamak şirketin ayakta kalması ve atağa geçmesi için kritik. Bunu bugün bir kez daha çok net gördüm. Keşke daha önce bu eğitimi almış olsaydım.

İşletmenizi bir üst seviyeye taşıyalım...