Neden Bir İşletme Koçu ile Çalışmalısınız?

İş dünyasında zaman ve değişim her zamankinden çok daha hızlı gerçekleşiyor. Dolayısıyla, işletmeler için mevcudu korumak ve yerinde saymak aslında zamanla fark etmeden oyun dışı kalmak anlamına geliyor. Bununla birlikte iş dünyasının dinamikleri hızlı hareket ettikçe ve daha rekabetçi hale geldikçe hem sektörünüzdeki değişimlere hem de satış, pazarlama ve yönetim stratejilerindeki yeniliklere ayak uydurmak çoğu zaman zorlayıcıdır ve işletme koçu sizin bu yolculukta sağ kolunuz olacaktır. İşinizin içinde bizzat çalışmaktan dolayı göz ardı ettiğiniz veya farkına varamadığınız, büyüme ve gelişim fırsatlarına odaklanmanızı sağlayacaktır. Sonuç olarak, işletme koçu ve patron dahil kimseye bağımlı olmadan saat gibi işleyen karlı bir işletmeye adım adım ulaşmak için ActionCOACH ile çalışmalısınız.

ActionCOACH işletme koçunuz olarak şirketinizin karlılığını ve değerini büyütmek, size bağımlı olmadan da tıkır tıkır çalışan karlı bir şirkete sahip olmanızı sağlamak için sizin ile birlikte çalışıyoruz. Bunu nasıl mı yapıyoruz? İlk olarak şirketiniz için daha fazla kazanma fırsatı yaratacak gelişim alanları olup olmadığını tespit etmek üzere ücretsiz bir analiz ve koçluk seansı yapıyoruz. Ardından sizin işletme sahibi olarak, nereye varmak istediğinizi netleştirmenize yardımcı oluyoruz ve çalışma alanlarınızı, temel performans kriterlerinizi belirlemeniz için destekçiniz oluyoruz. Sonrasında, belirlenen başarı hedeflerine ulaşmak için iş planlarınızı birlikte yapıyoruz ve bu planları hayata geçirmeniz için sizin ile birlikte çalışıp, size co-pilotluk yapıyoruz.

İşletmeler neden bir “Koç”a ihtiyaç duyar?

Şirketlerin en büyük varlıkları aynı zamanda sorunları ve gelişim alanlarını 3 başlıkta topluyoruz. Para, Ekip, Zaman ve yine şirketlerin var olma nedenleri ve aynı zamanda bir gün gelip yok olma nedenleri Patrona bağımlı bir işletme olarak ayakta kalmaya çalışmalarıdır.

İşletme sahibi,

Eğer şirketini belli bir seviyeye taşımış ancak inandığı potansiyeline ve ideali olan bir üst lige sıçramayı yapamıyorsa

Şirketini satmak veya hisse devri niyeti olan ve bu nedenle şirket değerini artırmak için bugünden hazırlanmak istiyorsa

Şirketi çok genç veya henüz kuruluş aşamasında olan işinde uzman mimar, mühendis, hekim, gibi ancak ticari bir işletmeyi kurmak ve büyütmek konusunda yol haritasına ihtiyaç duyuyorsa

Şirketi artık hatırı sayılır bir yaşa gelmiş, artık elini ayağını çekmek istiyor ancak her şeyin merkezinde olduğu için işletmesinin ona bağımlılığını ortadan kaldırmak için çözüm arıyorsa

Kızına oğluna geçiş sürecini en sağlıklı ve kontrollü şekilde yapmakla ilgili sorun yaşıyor, deneyim ve farklı bakış açılarının desteğine ihtiyaç duyulan 2. 3. Kuşak yöneticiler söz konusuysa

İşletme koçu ile çalışmak en iyi seçenek ve yatırımdır.

Çalışma metodolojimiz nedir?

İlk olarak, işletme analizi ve tamamlayıcı bir koçluk seansı ile aday şirketlerin potansiyel gelişim ve büyüme alanlarını ActionCOACH 6 Adım sistemini kullanarak değerlendiriyoruz. Bu seansta aynı zamanda şirketin amaçladığı sonuçlara yönelik ayırmaya hazır olduğu zaman, bütçe ve uygun gördüğü ilerleme hızı gibi konular da değerlendirilerek en uygun koçluk programına karar veriliyor.

Koçluk programlarının ilk seansı olarak “Uyumlanma Seansı” denilen ve şirketin detaylıca değerlendirilerek tüm çalışma alanlarının belirlendiği ve işletme sahibi ile işletme koçunun iş planı ve hedefler konusunda netleştiği bir görüşme yapılır.

Seçilen koçluk programı kapsamına göre sonuçlara yönelik koçluk yapılır. Koçluk süresince rakamsal hedefler ve uygulanan stratejilere yönelik sonuçlar düzenli olarak ölçülerek ilerleme sağlanır.

Türkiye’de ya da dünyada İşletmelerin “ortak” sorunu nedir?

İşletme sermayesi yetersizliği

İş planı ve bütçe yönetimi olmayışı

İşletme sahiplerinin işin içinde çalışmaktan kaynaklı zamanla solan tutkusu ve kısır döngüye girmesi

İşletme sorunlarının çözülmesinde “hedef”ler nasıl belirlenir?

Hedeflerin SMART (spesifik, ölçülebilir, ulaşılabilir, makul ve zaman termini belirlenmiş) olarak belirlenmesi sağlanır.

Büyük sonuçlar için KAİZEN yaklaşımıyla küçük ancak istikrarla devam eden adımların bir iş planı çerçevesinde uygulamaya alınması esastır.

Hayal et, hedef koy, öğren, planla, aksiyona geç takip ettiğimiz temel adımlardır.

İşletme Koçunuz Sizi ve İşletmenizi Her Zaman Rotada Tutar

Hesap verebilirlik, bir işletme koçu ile çalışmanın en güçlü yanlarından biridir. Unutmayın, işiniz hakkında kendinizden tam olarak objektif bir cevap almak zordur, ancak işletme koçunuz bunu duymak istemeseniz dahi size her zaman gerçeği söyleyecektir. Misyonumuz, patronları istedikleri zirveye taşımak için onların koluna girmek, zaman zaman destek olmak, zaman zaman vazgeçmeye meyilli olduklarında nedenlerini hatırlatıp ilham vermek, belki bazen meydan okumak ancak daima rotada tutmak…

İşletme Koçluğu Bir Danışmanlık Hizmeti Değildir

İşletmeniz için gece gündüz çalışıyorsunuz ancak harcadığınız emek, zaman ve yatırım ile katlandığınız riske değmeyecek bir para mı kazanıyorsunuz, hatta bir yerde maaşlı çalışma seçeneğini bile daha anlamlı ve makul bir yaklaşım olarak mı görmeye başladınız? Bir şeyleri farklı yapmalıyım diyorsunuz ancak nerden başlayacağınız ve kimden yardım alacağınızı bilemiyor musunuz? Tüm bu sorular size yakın geliyorsa, aradığınız çıkış ve yol arkadaşı ActionCOACH işletme koçluğu olabilir. Bunun için Şirketinizde daha fazla kazanç ve büyüme için fırsat var mı teşhisi için ücretsiz olan Gelişim Fırsat Seansı alarak ilk adımı atmanız yeterli.

ActionCOACH’un 80 üzerinde ülkede uyguladığı, başarısı kanıtlanmış 360’ın üzerinde strateji ile size satış, pazarlama, finans, karlılık, sistem kurma, zaman yönetimi ve ekip oluşturma konusunda rehberlik ediyoruz. Bunu bir yönetim danışmanı gibi sadece öneriler sunarak değil, size bunun yöntemini öğreterek ve hayata geçirmeniz için yanınızda yer alarak gerçekleştiriyoruz.

Bize Ulaşın

İşletmenizi bir üst seviyeye taşıyalım…